МАТЕРИАЛНО-ТЕХНИЧЕСКА БАЗА

Учебно-възпитателният процес в ОУ,,Христо Ботев“ с. Мокрен се организира и провежда в уютни и обзаведени кабинети и класни стаи.

Училищната сграда е на два етажа, слънчевите и приветливи класни стаи на малките ученици от началния етап и кабинетът по природни науки са разположени на първия етаж.

На втория етаж са разположени специализирани кабинети по български език,  математика,  руски език, история, география и компютърен кабинет с девет работни места за учениците от прогимназиалния етап.

За спортните занимания на децата разполагаме с две спортни площадки и физкултурен салон (пригодена учебна стая).

Обучението е обезпечено  със съвременни технически средства – мултимедиен проектор, мобилна интерактивна дъска, интернет.

В помощ на ученици и родители са медиатор и ,,Стая на добрите взаимоотношения”.

Училището разполага също със стая за хранене на учениците от целодневно обучение.

Стремежът ни е всички да се чувстваме уютно и да учим и работим с желание и ентусиазъм.