УЧЕНИЧЕСКИ СЪВЕТ

Ученическият съвет към ОУ „Христо Ботев“ е форма на ученическото самоуправление на ниво училище, чрез която учениците участват в училищния живот и в организационното развитие на училището. Ученическият съвет има свои представители и ниво паралелка в училището, която съдейства за даването на мнения и предложения за училищните дейности, включително за избираемите и за факултативните учебни часове, произтичащи от интересите на учениците от всеки клас. Съставът на ученическия съвет се определя от неговите участници, в зависимост от броя на учениците в училище.

Представителите на ученическия съвет участват с право на съвещателен глас в: Заседанията на педагогическия съвет, като получават възможно най-пълна информация по въпросите, които предстои да бъдат обсъждани; Работата на обществения съвет на училищата с поне трима представители на ученическото самоуправление.

Ученическият съвет на училището се подпомага от представител от педагогическия състав и представител на Училищното настоятелство, които да координират и подпомагат работата на Ученическия съвет на училището. Директорът на училището осигурява пространство за диалог и подпомага органите на ученическото самоуправление и представителство при включването им в политиките на училището. Създава условия за включване на представителите на Ученическия съвет на училището при разглеждане от педагогическия съвет на въпроси, свързани с поведението на учениците.

Училищният ученически съвет съществува  от шест години в ОУ „Христо Ботев”. В него са включени 15 ученици от втори до осми клас, които имат желание да организират различни празници, конкурси, спортни състезания, с подкрепата на класните ръководители. За учебната  2017/2018 година ученическият съвет избра за свой председател Габриела Филипова Йосифова от VІІ клас, а за секретар – Теодора Йоскова Маринова  от VІ клас.

УЧИЛИЩЕН УЧЕНИЧЕСКИ СЪВЕТ

1. Габриела Филипова Йосифова  – председател