М Е Р К И

за повишаване качеството на образованието

1. Прилагане на интерактивни методи на обучение, ИКТ и дидактични материали в дейности, които провокират мисленето и самостоятелността на учениците, формиране на практически умения и развитие на личността

2. Ежедневна комуникация между класния ръководител и учителя ЦДО в начален етап и между класния ръководител и учителите – специалисти в прогимназиален етап.

3. Осигуряване на допълнителни часове /консултации/ от учители – специалисти. Консултациите да са задължителни за трудно успяващите ученици.

4. Ефективно диференциране на задачите за учениците с ниски резултати и напредналите от учителите по отделните предмети.

5. Осигуряване на по-голяма практическа приложимост на обучението и ориентирането му към конкретни резултати.

6. Подобряване на дисциплината и мотивацията за учене и добро представяне .

7. Издигане равнището на езиковата подготовка с акцент върху грамотността.

8. Целенасочена квалификация на учителите за работа с деца билингви.

9. Организиране на дейности, които да бъдат представяни пред родители и обществеността.

10. Реализиране на съвместни дейности с родителите – работилници, екоакции, спортни мероприятия и др.

11. Изработване на табла със снимки, постери, проекти в коридорите и стаите.

12. Намаляване броя на безпричинните отсъствия, в следствие подобряване на дисциплината и мотивацията за учене .

13. Изграждане на позитивна атмосфера в класните стаи, кътове по интереси, обогатяване на МТБ .

14. Увеличаване на извънкласните дейности в училище.

15. Участие в различни проектни дейности.

Мерките за повишаване качеството на образованието са приети с решение на Педагогическия съвет с Протокол № 09 от 05.09.2019 год.